09:52 | 16/07/201909:520

Kryetari i PD Lulzim Basha ka qenë sot rreth orës 09:00 në mëngjes në zyrën e Presidentit të Republikës. Takimi mes të dyve ka zgjatur pak më shumë se 40 minuta dhe nuk ka pasur një njoftim për mediat.

Takimi mes kreut të shtetit e kreut të opozitës vjen në një situatë ngërçi politik, që vijon prej gati pesë muajsh. Pas takimit me Metën, Basha i është drejtuar selisë blu ku ka thirrur në një takim aleatët opozitarë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono