Basha takim lamtumire me ambasadorin Lu

15:57 | 14/09/201815:570

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur për herë të fundit në detyrën e përfaqësuesit zyrtar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ambasadorin Donald Lu. Në takimin që zhvilluan në selinë blu, kreu demokrat ka shprehur në emër të Partisë Demokratike krenarinë për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA.Në rrjetet sociale, Lulzim Basha vlerëson Shtetet e Bashkuara si partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar. Diplomati amerikan që mbyll misionin e tij në vendin tonë, ka zhvilluar disa takime kortezie me përfaqësues të politikës shqiptare./abcnews,al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono