Basha: Shkarkimi i Metës, teatër për të larguar vëmendjen nga skandalet

14:23 | 13/06/2019

Një teatër është për Lulzim Bashën debati i parlamenti mbi dekretin e presidentit për anulimin e zgjedhjeve.

Në një konferencë për shtyp me gazetarët kryetari i Partisë Demokratike tha se qëllimi i kësaj seance parlamentare është shfokusimi nga problem i vërtetë.

Farsa për shkarkimin e Presidentit përfundoi në rezolutë dhe po vazhdon tani orët e pasdites për t’u shndërruar në qortim, nuk është gjë tjetër veç pjesë e këtij teatri për të cilën Edi Rama ka nevojë jetike ta largojë vëmendjen nga kriza e thellë ku ju ka zhytur ju dhe familjet tuaja”, tha Basha.

Pavarësisht se e vlerëson aktin e presidentit nuk beson se do të arrihet qëllimi që kryetari i shtetit pretendon.

Që shqiptarët të zgjidhin një herë e mirë problemet që u ka shkaktuar kjo qeveri nuk duhet të ngrenë kokën lart nga Zoti sepse janë ata vetë Zota të fatit të tyre, tha kryedemokrati Basha.

Në bashkëpunim me mafien Edi Rama po e çon vendin drejt grushtit të shtetit paralajmëroi Lulzim Basha, i cili i ftoi shqiptarët të mos presin më por të vazhdojnë betejën për largimin e tij duke i dhënë kështu vendit mundësinë që të mos refuzohet më nga Bashkimi Evropian./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono