Basha respekton iftarin: Lutemi bashkë teksa thyhet agjërimi

20:53 | 25/05/201920:530

Gjatë kohës që po mbante fjalimin e tij para Kryeministrisë në protestën e së shtunës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri thirrje që të gjithë të pranishmit të respektojnë iftarin për agjëruesit.

“Teksa vjen momenti i thyerjes së agjërimit për vëllezërit dhe motrat tanë në agjërim, ju uroj nga zemra Zoti ju a shpërbleftë sakrificën. Zoti e shndërroftë këtë bekim hyjnor për të gjithë shqiptarët në Shqipëri, sakrificën tuaj dhe t’ju ftoj të falemi e të lutemi bashkë me ta për 1 minutë teksa thyejnë agjërimin me një akt hyjnor të sakrificës dhe bindjes ndaj të madhit Zot si autoriteti suprem”, u shpreh Lulzim Basha.

Protesta e opozitës nisi rreth orës 19:00 përpara Kryeministrisë dhe pjesë në të siç duket kanë qenë edhe besimtarë myslimanë, të cilët kanë nisur agjërimin për muajin e Ramazanit që prej 6 Majit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono