Basha reagon pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt

18:00 | 19/07/201918:000

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kryedemokrati shkruan në Tëitter se Haradinaj është akti i një njeriu që ve Atdheun mbi gjithçka. “Ramush Haradinaj është Kosova – Kosova e lirë, Kosova e pavarur, Kosova europiane.”- shkruan më tej Basha.

Lulzim Basha në një tjetër postim, shkruan se Askush dhe asgjë nuk e përdhos dot luftën çlirimtare të Kosovës dhe sakrificën sublime të familjes Haradinaj në altarin e lirisë!

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen pasditen e së premtes. Ai tha se është thirrur nga  Dhomat e Specializuara në Hagë si i dyshuar, dhe atje do të paraqitet si qytetar. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono