Basha: Rama po bllokon hetimet për Valdrin Pjetrin

22:38 | 05/08/201922:380

Kreu i PD-së, Lulzim Basha akuzon Kryeministrin Edi Rama se po bllokon hetimet e verifikimit për pastërtinë e figurës për kryebashkiakun e Shkodrës, Valdrin Pjetri.

“Hajduti Psiqik bllokon hetimet për Valdrin Pjetrin. Deja vu! Njësoj si me Ndokën e Frrokun, me Roshin e Dakon me kompani, kriminelët që ka sjellë në Kuvend e Bashki, Hajduti Psiqik i mbron, sepse pushtetin aine merr dhe e mban vetëm me krimin”, shkruan Basha në një postim në facebok.

Kryedemokrati Basha e mbështet akuzën e tij edhe në një mesazh, që thotë se i është dërguar nga brenda grupit të PS.

“Mesazh nga brenda bunkerit të grupit të strukuruar kriminal të Rilindjes: Zoti kryetar, Edi Rama është bërë shumë keq për zbulimin e skandalit të Valdrin Pjetrit. Ai ka urdhëruar Llesh kimikun dhe Arta Markun e Donika Prelën t’i bllokojnë me çdo kusht hetimet”, vijon postimin e tij Basha.

Kreu i PD thotë se sipas ligjit të dekriminalizimit, Prokuroria duhet të merrte urgjent shenjat e gishtave të Valdrin Pjetrit dhe t’i niste për verifikim në Itali.

Pak ditë më parë, PD i dërgoi një kërkesë Prokurorisë për të verifikuar pastërtinë e figurës për kreun e ri të Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono