Basha: Rama nuk ka qëllim teatrin, por kullat

15:34 | 28/07/2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka përsëritur pretendimin se kryeministrit Rama nuk i intereson një teatër i ri pa kulla, kjo pasi për të gjithçka po bëhet për të futur në xhep 200 milionë euro.

Postimin të cilin e shoqëron me një video ilustruese të mënyrës si, sipas tij, do të vidhet prona publike për të ndërtuar kulla, kryedemokrati e vijon duke shprehur mirëkuptim për dëshirën e artistëve për një teatër komod.

Por për Lulzim Bashën mundësitë për një teatër të ri ekzistojnë, pa patur nevojën që ai aktual, i konsideruar si monument unik i trashëgimisë kulturore të Tiranës,  të shembet.

Basha ka përsëritur edhe njëherë kërcënimin se minat dhe rruspat presin çdo projekt korruptiv që do të ndërtohet tek teatri./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono