Basha: Rama nën presionin e qytetarëve

11:51 | 05/04/2018

Por për kreun e PD, Lulzim Basha, reagimet e Ramës janë të pabesueshme, pasi po bëhen nën presionin e protestave qytetare. Basha kërkoi lirimin e gjithë të ndaluarve dhe anulimin e plotë të tarifës në Rrugën e Kombit.

“Edi Rama po përpiqet të fitojë kohë, të blejë kohë sepse është në presionin e reagimit të qytetarëve dhe pastaj t’i godasë qytetarët pabesisht nga prapa. Ne do jemi këtu për të kërkuar lirimin e të arrestuarve”, u shpreh Basha./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono