Basha: Rama ka privatizuar gjykatën dhe prokurorinë

16:03 | 04/04/2018

Pas vendimit të gjykatës për lënien në burg të 11 protestuesve, kreu i opozitës, Lulzim Basha, tha nga selia blu se kjo është prova që kryeministri ka privatizuar shtetin. Opozita, sipas Bashes, do të mbështesë çdo proteste qytetare si ajo e paralajmëruar për bllokimin e disa akseve rrugore.

Lulzim Basha: “Edi Rama ka privatizuar Gjykatat, Prokurorinë, Policinë për të vazhduar grabitjen e shqiptarëve dhe për të pamundësuar drejtësinë e vërtetë. Çfarë lidhje ka ky regjim që lejon Orest Sotën të kapet me 860 mijë euro në makinë me patentën e Sajmir Tahirit dhe mban në burg Florin Onuzin, babain e tre fëmijëve, i grabitur në mes të natës pasi i kanë terrorizuar familjen sikur të ishte terrorist. Ky është një regjim që shkel dhe nëpërkëmb të drejtat e qytetarëve. Katër ditët e fundit kemi parë sesi gjykata ka shkelur të drejtat e qytetarëve”./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono