Basha: Rama nuk mund t’i lajë duart me Valdrin Pjetrin

13:42 | 14/08/201913:420

Nuk i lë Partia Demokratike  t’i ndajnë rrugët me një status në rrjetet sociale.

Është vetë kryedemokrati Lulzim Basha që del në një deklaratë për media për ti thënë Kryeministrit Edi Rama që fajin e tij të mos ia faturojë të përzgjedhurit për qytetar të parë të Shkodrës.

Rasti i Valdrin Dalipit nuk është i shkëputur sipas kryetarit të Partisë Demokratike që ka gati listën e një pjese të mirë të kryebashkiakëve që sipas tij janë me të shkuar kriminale ose me lidhje të tanishme kriminale.

Heshtja e ka karakterizuar Kryeministrin dhe Partinë që drejton për denoncimet e tjera që kanë dalë nga selia blu apo nga mediat – thotë Lulzim Basha duke veçuar ish-kryebashkiakun e Durrësit dhe ish ministrin Damian Gjiknuri.

Pas të gjithë këtyre qëndron Edi Rama sipas Lulzim Bashës që këshillon këdo që beson se kryeministri nuk është i tillë apo ka shpresa për tu korrigjuar.

Ata që mendojnë se Rama mund të kufizohet.

Ikja e Kryeministrit nuk do të ndryshojë menjëherë Shqipërinë por është zgjidhja e vetme sipas kryedemokratit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono