Basha pret zyrtarin e DASH

16:28 | 04/09/201916:280

Për rreth një orë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me David Kostelancik, Drejtori për Europën Qendrore e Jugore në Departamentin e Shtetit. Sipas burimeve nga selia blu, në fokus të takimit ka qenë reforma zgjedhore dhe kriza politike në Shqipëri.

“Zgjedhjet e 30 qershorit treguan se Shqipëria me këtë qeveri nuk organizon zgjedhje të lira dhe të ndershme”, mësohet t’i ketë thënë Basha zyrtarit të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit.

Burime bëjnë të ditur se zyrtari i DASH i ka kërkuar shefit të opozitës angazhim në reformën zgjedhore./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono