Basha për raportin e DASH: Konfirmon politikën kriminale të Ramës

11:57 | 31/07/2018

Për raportin e DASH mbi klimën e biznesit në botë, ka reaguar kryetari i PD-së, Lulzim Basha. Në një deklaratë për shtyp thuhet se qeveria amerikane është institucioni më i fundit që po konfirmon politikën korruptive dhe kriminale të Edi Ramës, se Shqipëria nuk është vend i përshtatshëm për bizneset amerikane për shkak të korrupsionit, mungesës së shtetit ligjor, korrupsionit në prokurime publike dhe mungesës së konkurrencës.

Fakti më i rëndë sipas kryetarit të PD, që dëshmon nivelin kriminal të qeverisë Rama në ekonomi është pohimi, se investitorëve të huaj, Edi Rama u bën shantazh të bashkëpunojnë me klientët e tij, ose përndryshe nuk kanë shans të investojnë. Prandaj shkruan Basha, Shqipëria është vendi i vetëm në botë që nuk ka patur asnjë investim të ri të huaj gjatë pesë viteve të fundit, nuk janë krijuar vende të reja pune e nuk ka mundësi për sipërmarrje ekonomike.

Kombinimi “krim i fortë me ekonomi të dobët” është minë me sahat për çdo shoqëri, thuhet në deklaratën e Bashës, e kjo minë duhet çaktivizuar sa më parë, ndryshe do të shkretojë gjithçka.

“Është koha që të gjithë të bashkohemi për të ndalur rënien e vendit në humnerë, duke ndalur Edi Ramën dhe çmontuar bandën e tij të oligarkëve dhe kriminelëve”, përfundon qëndrimi i kryetarit të PD për raportin e DASH./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono