Basha për negociatat: Rama, arsyeja pse Evropa na mbyll dyert

22:00 | 18/06/201922:000

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u shpreh se Europa i ka mbyllur dyert Shqipërisë për shkak të korrupsionit dhe krimit. Sipas kryedemokratit, evropianët nuk janë kundër shqiptarëve, por duan të mbajnë larg politikanët e korruptuar

Vendimin e BE-se për t’u shprehur në Tetor për negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë Lulzim basha e cilësoi të trishtë për vendin dhe te pritshëm gjithashtu.

“Sot, Shqipërisë iu mohua për të tretën herë, nën qeverisjen Rama, hapja e negociatave për anëtarësim me BE. Edhe pse i pritshëm,është një lajm i hidhur për ne shqiptarët, që, edhe 30 vjet pas rënies së komunizmit, vazhdojmë të mbetemi vendi më i izoluar nga Evropa”.

Sipas Bashës, ka vetëm një përgjegjës për refuzimin e vazhdueshëm ndaj Shqipërisë dhe ai është Edi Rama.

Kreu i demokratëve shtoi se negociatat sot do të ishin hapur, nëse Shqipëria nuk do të kishte qeverinë më të korruptuar në Evropë.

Basha deklaroi se rruga e vetme e daljes nga kjo situatë ehte largimi i kësaj qeverie. Kreu demokrat ftoi gjithë shqiptarët në protestën e opozitës te premten në Tiranë./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono