Basha: Opozita bën thirrje për hapjen e negociatave

09:40 | 17/04/2018

Kreu i opozitës Lulzim Basha përsëriti thirrjen për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe rëndësinë e lobimit në këtë drejtim. Apeli u bë mëngjesin e sotëm nga Berlini, para fillimit të mbledhjes së përbashkët me anëtarët e komisionit për çështjet europiane dhe punët e jashtme të Bundestagut.

“Detyra më e vështirë e gjithë kësaj vizite është të bindim këtë komision se nga njëra anë problemet reale në Shqipëri, të cilat ekzistojnë dhe këta kanë raportimet e tyre objektive dhe konkrete edhe nga agjencitë ligjzbatuese dhe nga agjencitë gjermane e të tjera, por që këto probleme të luftohen më efektivisht me hapjen e negociatave dhe që opozita është e bashkuar në këtë thirrje edhe si një mjet shtesë monitorimi dhe për të mundësuar zbatimin e reformës në drejtësi, por edhe çështje si reforma e administratës publike dhe ajo zgjedhore”, tha Basha./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono