Basha: Nuk ka kompromis me ëndrrën tonë

11:39 | 14/04/2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi në rrjetet sociale një ditë pas protestës së opozitës përpara Kryeministrisë dhe parlamentit. Ai shkruan se ky është fundi i qeverisë bandë, e cila është kapur duke vjedhur zgjedhjet së bashku me kriminelët.

Gjithashtu, Basha shprehet se nuk do të ketë asnjë kompromis me ëndrrën europiane të qytetarëve shqiptarë.

“Ky është fundi i qeverisë-bandë të kapur duke vjedhur zgjedhjet me kriminelët, kërcënimi nr.1 për demokracinë, sigurinë, mirëqenien. Nuk ka kompromis me ëndrrën tonë “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, me standardet europiane për zgjedhje të lira, drejtësi dhe ekonomi të lirë”, shkruan në Twitter kreu i demokratëve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono