Basha nga Elbasani: Siç çelin lulet, çeltë shpresa te shqiptarët

12:45 | 14/03/2018

Lulzim Basha uroi shqiptarët për ditën e verës nga Elbasani. Pasi vizitoi panairin e përvitshëm në qendër të qytetit, kreu i opozitës takoi dhe përshëndeti qytetarët elbasanllinj.

Kreu i Partisë Demorkatike vizitoi kryeqytetin e ditës së Verës, Elbasanin. Si çdo vit kryeopozitari Basha vizitoi panairin e qytetit ku elbasanllinjtë reklamojnë produktet e tyre. Ndër ta, veçoi kë i la përshtypje.

“Dua t’ju uroj nga zemra të gjithë sipërmarrësve, tregtarëve të cilët paraqesin punët e tyre në panair. Jam impresionuar nga të gjitha punimet e dorës të të gjitha zonjave shtëpiake. Gjithashtu jam i impresionuar që në Elbasan ndodhet një nga fabrikat më të mëdha të prodhimi të paneleve fotovoltaike për prodhimin e energjisë. Këto sektorë meritojnë mbështetje nga shteti. Gëzuar Ditën e Verës të gjithë qytetarëve të Elbasanit dhe të gjithë shqiptarëve. Ashtu siç çelin lulet në pranverë, çeltë shpresa dhe optimizmi në zemrën e shqiptarëve”, u shpreh Basha.

Kreu i opozitës Basha më pas takoi dhe përshëndeti qytetarët i shoqëruar nga bashkëshortja Aurela dhe deputetë të zonës në një ecje në rrugët e Elbasanit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono