Basha: Në vend të Teatrit Kombëtar, një bllok gjigand betoni

22:53 | 12/03/2018

Pas prezantimit të projektit për Teatrin e ri Kombëtar, ka reaguar dhe kreu i opozitës. Në një mesazh të bërë publik në rrjetet sociale, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e vlerëson këtë projekt si barbaria e Edi Ramës mbi historinë, kulturën dhe kryeqytetin nuk ndalet.
Në reagimin e tij, Basha shkruan:

“Me shembjen e Teatrit Kombëtar do të shuhet pëgjithmonë një pjesë e historisë, do të prishet një vepër e trashëgimisë kulturore, do të shkatërrohet më shumë harmonia urbanistike dhe arkitektutore e qytetit. Në vend të Teatrit Kombëtar, do të ngrihet një tjetër bllok gjigand betoni.”

Më tej gjuha e kreut të demokratëve ashpërsohet, kur e cilëson këtë projekt talibanizëm kulturor dhe historik dhe një tjetër skemë grabitqare të Partneritetit Publik-Privat, nga një tjetër klient që do të rrëmbejë tokë publike dhe do ndërtojë kulla./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono