Basha: Në Shqipërinë e vërtetë ka varfëri dhe nuk ka punë

14:19 | 20/03/2018

Kryetari i Partisë Demokratike përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar lidhur me politikën më të fundit të qeverisë “Rama”, atë të përjashtimit nga ndihma ekonomike, në rast se refuzon punësimin.

Përmes një video-mesazhi, kreu i opozitës Lulzim Basha bën një krahasim mes numrit të familjeve në ndihmë ekonomike, atyre të përjashtuar nga kjo e fundit, si dhe numrit të vendeve të lira të punës bazuar mbi shërbimin kombëtar të punësimit.

E ndërsa shifra e të përjashtuarve nga ndihma ekonomike, në rang vendi kap thuajse gjysmën e totalit të familjeve në ndihmë ekonomike, shifra e vendeve të lira të punës është dy shifrore, e në rastin më të mirë, Tiranë, është 40 herë më e vogël se ajo e familjeve në ndihmë ekonomike./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono