Basha në Lushnje: Bashkohuni në protestën e 16 Shkurtit

20:25 | 11/02/2019

Ndërsa pasdite Kreu i PD-së, u takua me banorë dhe tregtarë të Lushnjes, të cilët i ftoi gjithashtu në protestën e 16 Shkurtit kundër qeverisë.

Në Lushnje u ndal së pari për të takuar disa tregtarë që përpiqen te sigurojne jetesen me biznesin e tyre të vogël.  Para  qytetarëve të Lushnjes kreu i demokratëve Basha deklaroi se ata nuk janë të varfër por të vjedhur nga shteti. Basha tha se nëse kthehen subvencionet e biznesit, qyteti do të marrë frymë.

“Varfëria është ulur këmbëkryq për shkak të vjedhjes qeveritare dhe të korrupsionit qeveritar. Lushnja dhe Myzeqeja ia kanë dalë në tre dekada të ndërtojnë mirëqenie dhe punësim. Deri para 5 vitesh kurba ka qenë rritëse. Por qeveria e Edi Rama ua shtërngpi edhe më shumë lakun fermerëve sepse ka zero lekë për sunvencione dhe asnjë ditë më shumë nuk duhet të zgjasë kështu”, -tha Basha.

Për këtë kreu demokrat u kërkoi edhe banorëve të Lushnjes t’i bashkohen protestës së 16 Shkurtit në Tiranë. Midis të tjerave Basha tregoi si problem shqetësues edhe mbylljen e 19 shkollave në Lushnje./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono