Basha në Lezhë: Rama është kryeministri më hajdut në historinë e Shqipërisë

10:37 | 21/07/201910:370

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vazhduar turin e takimeve me strukturat e partisë nëpër Shqipëri. Ndalesën e fundit e bëri në Lezhë ku identifikoi Kryeministrin Edi Rama si problemin më të madh për ekonominë, papunësinë dhe shkatërrimin e drejtësisë.

“Edi Rama është kryeministri më hajdut, më arrogant dhe më mashtrues në historinë e Shqipërisë”.

Ua tha edhe lezhjanëve bindjen e tij se cili është ai  që po ua vjedh paratë nga xhepi.

 “Nëse shqiptarët nuk kanë të hanë është sepse paratë e tyre i ka vjedhur Edi Rama.Miliarda euro janë vjedhur dhe abuzuar në këto 6 vjet, të gjitha kanë përfunduar në xhepat e Ramës dhe janë shpërdoruar për tekat e Ramës në luks dhe fasada”.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka edhe më të qarta idetë pas zgjedhjeve vendore të 30 qershorit.

“30 qershori në këtë pikëpamje vetëm ka përforcuar dhe konfirmuar sit ë drejta rrugëdaljet nga kriza që kemi parashtruar: një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, cuarjen përpara drejtësisë të të gjithë politikanëve dhe kriminelëve të faktuar para të gjithë botës si hajdutët e zgjedhjeve dhe zgjedhje të parakohshme”.

Vendimin e fundit të Gjykatës së Durrësit, kryedemokrati e dha si shembull se si sistemi i drejtësisë është tërësisht i kapur sipas tij nga kryetari qeverisë. /ABC News Albania 24/7

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono