Basha në Krujë: Zgjidhja e krizës nis kur të kemi politikanë me pranga në duar

12:45 | 05/08/201912:450

Kryetari i Partisë Demokratike nuk tërhiqet nga kërkesa e tij për largimin e kryeministrit Rama dhe krijimin një qeveri tranzitore për zhvillimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Në një takim me strukturat në Krujë, Basha foli edhe për zgjedhjet e 13 tetorit, të drekretuara nga Presidenti Meta. “Zgjedhjet nuk janë çështje datash, por standardesh. Dhe beteja për zgjedhje të lira nuk është kauzë partiake, por është betejë e çdo shqiptari”, theksoi kreu i opozitës duke sqaruar se zgjidhja nuk është vetëm rotacioni i pushteti por një Shqipëri e standardeve evropiane. Kryedemokrati Basha tha para demokratëve të Krujës se zgjidhja e krizës në Shqipëri do të nis me dënimin e politikanëve të kapur në blerje votash dhe në bashkëpunim me krimin e organizuar për pushtetin dhe pasurinë e tyre./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono