Basha në Itali: Marrëveshje për të trajnuar Emergjencat Civile

15:11 | 10/01/202015:110

Nga Italia ku po viziton qendrën operacionale të emergjencave civile, kryetari i PD Lulzim Basha bën të ditur se ka arritur një marrëveshje me palën italiane për trajnimin e homologëve shqiptarë për të përballuar situatat e emergjencave. Kreu i PD thotë përmes një videomesazhi se ky do jetë një nga prioritetet e demokratëve kur të vijnë në pushtet.

“Me drejtuesit e Emergjencave Civile Italiane, sot kemi rënë dakort që përvoja e tyre e jashtëzakonshme të transferohet edhe në Shqipëri për të trajnuar ekipet shqiptare: është zotimi im që qeveria e ardhshme të mos gjendet më e papërgatitur para fatkeqësive natyrore”,tha Basha. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono