Basha në Berlin, merr mbështetje për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

15:05 | 04/06/201915:050

Gjatë vizitës së tij dy ditore në kryeqytetin gjerman, kreu i opozitës së bashkuar Lulzim Basha ka zhvilluar një bashkëbisedim me komisionerin e Bashkimit Europian për Buxhetin dhe Burimet Njerëzore, Gunther Otinger.

Biseda me fokus Shqipërinë, kishte temë zhvillimin ekonomik dhe projektet e rëndësishme, që do të përmirësojnë jetën e qytetarëve, kjo bazuar në postimin e kreut të demokratëve Basha në rrjete sociale.

Kryedemokrati Basha është takuar edhe me zëvendës kryekëshilltarin e kancelares Angela Merkel, Joakim Bertele, i cili ka nënvizuar se “pavarësisht krizës që po kalon Shqipëria, problemeve me lidhjet e politikën me krimin shitblerjes së votave, korrupsionit, Gjermania do të bëjë gjithçka që t’i hapin rrugë anëtarësimit të vendit në Bashkimin Evropian”./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono