Basha me banorët e Qerretit: Kriminale, autoritetet u thonë të futen në banesa pa asnjë dokument

12:04 | 14/12/201912:040

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është takuar me banorët e prekur nga tërmeti në Qerret të Durrësit. Banorët kanë deklaruar se pavarësisht se banesat e tyre janë dëmtuar rëndë, autoritetet u thonë që të futen brenda, por pa i dhënë një dokument.

Sipas Bashës, kjo është kriminale dhe porositi banorët të mos hyjnë në banesa.

“Nuk ka inxhinier ta firmosë shtëpinë në këtë gjendje. Inxhinieri që firmos se kjo është e banueshme, shkon në burg. Dhe njerëzit që ju thonë futuni se është e banueshme, pa firmë, edhe ata do të shkojnë në burg. Edhe ata që ju thonë dhe i mësojnë që t’u thonë banorëve futuni në banesa të shkatërruara duhen futur në burg”, tha ndër të tjera Basha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono