Basha mbledh aleatët në selinë blu para protestës kombëtare të radhës

13:05 | 23/05/2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e së enjtes një takim me krerët e partive opozitare, aleat të tij në aksionin e nisur prej muajit shkurt, për një qeveri teknike që do të zhvillojë zgjedhje të lira e të ndershme. Takimi vjen dy ditë përpara protestës së rradhës kombëtare të thirrur nga opozita e bashkuar, ajo e 25 majit.

Përpos takimeve në bazë të zhvilluara si nga kreu i demokratëve ashtu edhe nga grupimi i qendrës së djathtë apo aleatët e tjerë të koalicionit opozitar, ky është takimi i parë përgjatë kësaj jave përgatitore për protestën e gjashtë kombëtare që do të zhvillohet të shtunën në orën 19:00. Në përfundim të takimit që zgjati rreth një orë, aleatët u larguan me thirrjen për një protestë të qëndrueshme dhe paqësore. /ABC news Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono