Basha liston emrat e politikanëve të lidhur me kriminelë

11:55 | 08/10/201811:550

Opozita ka prezantuar sot platformën e saj për atë që e quan çlirimi i zgjedhjeve. Kryetari Lulzim Basha tha se ngjarjet kriminale në vitet e fundit kanë lidhje me vjedhjen e zgjedhjeve. Kreu i selisë blu ka folur me emra konkrete.

“Ngjarjet kriminale në tërësi kanë patur në tërësi një të përbashkët. Kudo ku ka krime ka lidhje të autorëve me zgjedhjet. Bajrajt e Shkodrës, krimineë të rrezikshëm ndërkombëtarë u kthyen në punëtorë elektoralë për Partinë Socialiste. Përgjimet e tyre tregojnë se ata flasin më shumë me politikanë sesa me kriminelë. Nga Ditmir Bushati tek politikanët socialistë në Shkodër. E njëjta gjë në Elbasan, ku pushteti i krimit, nga Çelajt te Sanxhaktarët me shokë dhe Taulant Ballës dhe Qazim Sejdinit janë një dhe të pandarë dhe ku bandat janë kthyer në faktorin kryesor të zgjedhjeve. Sajmir Tahiri u lidh me krimin që në opozitë dhe u kthye në nyjen kyçe të krimit me rilindjen. Në durrës bandat e Lul Berishës qeverisin bashkinë dhe kontrollojnë të gjithë aktivitetin e institucioneve që kontrollojnë aktivitetin lokal”, tha ndër të tjera Lulzim Basha.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono