Basha: Krahasuar me Ramën, Pjetri është kriminel i rangut të tretë

11:10 | 16/08/201911:100

Nuk ka vonuar reagimi i Lulzim Bashës, i cili shprehet se krahasuar me Edi Ramën, Valdrin Pjetri është një kriminel i rangut të tretë. Shefi i opozitës thotë se është kryeministri ai që rregullisht ka future persona të inkriminuar në politikë, e që të largohet krimi, duket larguar vetë Edi Rama.

Një kriminel të rangut të tretë e rendit Lulzim Basha Valdrin Pjetrin krahasuar me Edi Ramën.

“Është Edi Rama ai që futi në politikë dhe zyrat e shtetit dhe i bëri deputetë, kryebashkiakë e zyrtarë të lartë dhjetëra kriminelë me rekorde të tmerrshme kriminale, trafikantë, përdhunues e deri vrasës”.

Këtë konstatim të tijin e ilustron me një video ku ka përmbledhur rastet e mëparshme të politikanëve socialist që u është dashur të japin llogari përpara drejtësisë.

Për kryetarin e Partisë Demokratike kryeministri Edi Rama është kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare.

“Krimi dhe Edi Rama janë të pandashëm. Që të largojmë krimin duhet të largojmë Edi Ramën”.

Kjo është zgjidhja e vetme sipas kryedemokratit që të zhbëhet parajsa e krimit të organizuar dhe pastrimit të parave të pista nga trafiku i drogës dhe korrupsionit që siç shprehet Lulzim Basha u ndërtua nga regjimi i Edi Ramës 6 vitet e fundit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono