Basha ftesë elbasanllinjëve për protestën e 16 Shkurtit

21:38 | 12/02/2019

Ftesën për të marrë pjesë në protestën e 16 Shkurtit kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ja drejtoi dhe elbasanllinjëve. Në një bashkëbisedim me qytetarët Basha deklaroi se Elbasani prej vitesh ndodhet nën thundrën e krimit të organizuar.

“Prej vitesh nën thundrrën e krimit të organizuar dhe hajdutërisë të ngritur në sistem”.  

Lulzim Basha e ka për Elbasanin. Qytet i cili thotë  kryetari i Partisë Demokratike është marrë peng nga një grusht njerëzish të lidhur me politikën.

“Sot në Elbasan nuk ka mundësi po nuk qe i lidhur me lalën Qazim, po nuk qe i lidhur me sanxhaktarët, hajdutin Taulant Balla, ashtu siç janë lidhur një gurp njerëzish të tjerët shkelen me këmbë”.

Kryedemokrati i bëri thirrje elbasanllinjeve t’i bashkohen protestës së 16 Shkurtit në Tiranë.

“Në 16 Shkurt s’ka përballje mes të majtës e të djathtës por mes një grushti minqsh që s’ka për t’i mbrotjur askush as policia prandaj ejani të gjithë të bahskuar në Tiranë këtë të shtunë tek një akt me rëndësi”.

Kryetari i Partisë Demkratike përsëriti se zgjidhje për të nxjerrë vendin nga kriza është një krijimi i një qeveri tranzitore që të përgatisë procesin e zgjedhjeve të parakohshme./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono