Basha: Do të ulim tarifat universitare

12:37 | 12/08/2018

Në Diten Ndërkombëtare të Rinisë, Partia Demokratike rikonfirmon mbështetjen për rininë. Është ky mesazhi që kryetari i opozitës, Lulzim Basha, përcolli në rrjetet sociale. Kreu demokrat premtoi se me rikthimin e tyre në pushtet, do të ulin tarifat universitare dhe do të ketë stazhe vjetore pune me pagesë për studentët.
Këtij premtimi, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha publikoi një tabelë që, sipas tij, pasqyron braktisjen e rinisë nga qeveria Rama./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono