Basha: Dhunë, gaz, terror nga policia kundër qytetarëve

12:30 | 10/04/2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar për ndërhyrjen e policisë gjatë shembjes së banesave në segmentin e fundit të bulevardit të ri në Tiranë.

“Dhunë, gaz dhe terror nga policia kundër qytetarëve në shtëpitë e tyre! Kjo qeveri i ka tradhëtuar njerëzit e thjeshtë dhe Shqipëria është në mjerim ekonomik, me padrejtësi dhe pasiguri në çdo cep të saj” – shkruan Basha në deklaratën e shpërndarë për mediat të cilën e shoqëron me këtë video.

Kryetari i Partisë Demokratike thotë se të gjithë ata që urdhëruan, sulmuan dhe dhunuan me gaz shtëpitë e qytetarëve do të mbajnë përgjegjësi. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono