Basha calls it a concoction and raises doubts about AIR ALBANIA STADIUM

10:44 | 14/11/201910:440

From Fieri, DP leader Lulzim Basha commented on the name “Air Albania” for the new stadium that will be inaugurated in Tirana.

Basha is suspicious of how the Albanian airline, which he calls a concotion have found the money to name the stadium, who again he accuses PM Edi Rama for facade governance.

“We can’t talk about a Western foreign investment except stale shows with aircraft frauds that seem to disappear from Turkish Airlines. but dyed with Edi Rama’s paint as Air Albania which, though a very dubious fabrication, has suddenly has found the  money to fund and name the stadium.

Find out where he made this money . But what it is  important is that  we have no serious foreign investment.

This government  has only the facade for me and the DP is at the heart of our vision to get the country out of crisis of a band -liberated business, a renewed empowered business ” said Basha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono