Basha apel për të ndihmuar studentët që qendrojnë para Kryeminsitrisë

22:48 | 11/12/201822:480

Në orët e vona të së martës ka reaguar në lidhje me protestën e studentëve edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Ai i bëri apel banorëve të kryeqytetit që të ndihmojnë studentët e vendosur për të kaluar natën jashtë para kryeministrisë. Kreu i PD-se bëri apel qytetarëve të Tiranës t’i çojnë atyre mbulesa dhe ushqim. Ndërsa të mërkurën Basha ftoi të gjithë prindërit dhe qytetarët që t’ju bashkohen studentëve në protestën e tyre.

“Është protestë për dije, është protestë për dinjitet, është protestë për një të ardhme më të mira për ta. Tashmë ajo është edhe një protestë kundër arrogancës dhe shpërfilljes ekstreme të një qeverie që i ka braktisur me kohë njerëzit.” – përfundon mesazhin e tij kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono