Basha akuza Ramës: Për hesap të krimit po kërkon kapjen e drejtësisë

16:00 | 17/11/201916:000

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha akuzoi nga Lushnja kryeministrin Rama se po bën gjithçka për kapjen e sistemit të drejtësisë. Sipas Bashës qeverisja e socialistëve ka përfunduar dhe tashmë po tentojnë vetëm kapjen e drejtësisë për të pasur mundësinë të shpëtojnë nga krimet dhe vjedhjet që kanë bërë gjatë këtyre viteve.

Lulzim Basha është i bindur se socialistët kanë pushuar së qeverisuri dhe tani objektivin kryesor kanë vetëm kapjen e drejtësisë. Nga Lushnja ku vijoi takimet me fermerët në funksion të turit të tij “Rrugëtim për Shqipërinë”, Basha renditi arsyet përse vendi është përfshirë nga paligjshmëria.

Kryedemokrati tentativën e kryeministrit për të kapur drejtësinë e lidh me paligjshmërinë që ka shoqëruar 6 vitet e qeverisjes së socialistëve.

Fermerëve premtimin ja bëri të qartë.

Prej 2 javësh kreu i demokratëve po zhvillon takime me grupe të ndryshme interesi në të gjithë vendin, me të cilët po ndan edhe projektin qeverisës të demokratëve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono