Bardhi: Policia kërkon të përhapi panik

16:44 | 12/02/2019

Përmes një deklarate për mediat Policia e Shtetit ka ndarë shqetësimin e saj për përfshirjen në tubimin e 16 Shkurtit të individëve me precedent penalë apo të nxitur nga aktorë të tretë, të cilët synojnë krijimin e një klime destabiliteti në Shqipëri.

Njëkohësisht Policia i ka bërë thirrje qytetarëve që s’kanë lidhje me këtë tubim, të marrin masa për kufizimin e lëvizjes së tyre gjatë datës 16 Shkurt në mjediset ku do të zhvillohet protesta.

Përhapje paniku me urdhër të Edi Ramës  e konsideron Partia Demokratike këtë deklaratë të Policisë së Shtetit, në një reagim të menjëhershëm të sekretarit të përgjithshëm të kësaj force politike, Gazment Bardhi.

Protesta e 16 Shkurtit e thirrur nga opozita e bashhkuar është paralajmëruar të jetë paqësore dhe demokratike nga kryedemokrati Lulzim Basha./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono