Bardh Spahia sulmon Ramën për vaksinën falas: Mashtrim i zakonshëm apo rrjedhje?

13:33 | 18/11/201913:330

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, pas lajmit që ky i fundit dha mëngjesin e sotëm për vaksinën e gripit.

Sipas kryeministrit vaksinën do e përfitonin falas fëmijët 2-5 vjeç dhe të sëmurët kronikë. Ndërkohë, Spahia i drejtohet Ramës duke i kujtuar se vaksinimi për shtresat në risk ka qenë gjithmonë falas.

Mashtrim i zakonshëm apo rrjedhje?

Rama sot gjeti të “krenohet” me 1 tjetër gjoja arritje të shëndetësisë falas; me vaksinën falas për gripin stinor. I bëj me dije zotit Rama që vaksinimi për shtresat në risk ka qenë gjithmonë falas. Dielli nuk mbulohet me shoshë zoti Rama! Dhe gjendjen katastrofike ku ndodhet shendëtsia sot nuk mund ta shpetojë 1 vaksine falas. Po ben 7 vjet ne atë karrige dhe akoma shet mend me arritjet që ka gjetur! “Suksesi” i vetem janë PPP-të që po ia lë në kurriz si borxh brezave pasardhës! Turp e faqe e zezë!”, shkruan ish-deputeti./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono