Bardh Spahia: Opozita vështirësi në menaxhimin e revoltës së popullit

21:00 | 03/06/2019

Në emisionin “Byro Politike” mbrëmjen e sot u komentuar protesta që mbajti opozita një natë më parë. Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia u shpreh se protestat e opozitës kanë qenë protesta qytetare. Sipas tij populli është shumë i rezultuar dhe është vështirë të menaxhohet, kur del në shesh dhe proteston.

“Unë besoj se tani është e qartë për çdo shqiptar se protestat e opozitës kanë si kryefjalë të tyre modelin e jashtëzakonshëm të protestave evropiane. Kryefjalë e këtyre protestave ka qenë qytetaria, edhe pse protestuesit janë ekstremist të revoltuar me qeverinë Rama.

Gjithçka duhet parë në kontekstin e saj që ka ndodhur vite e fundit, që nga mënyra se si ka ardhur kjo qeveri në pushtet. Në momentin që protestuesit hodhën kapsolla ndaj Kryeministrisë pati një ndërhyrje të menjëhershme të Bashës dh të organizatorëve. Në mentalitetin e çdo shqiptari, në mendjen e çdo shqiptari është rrënjosur se ai parlament është ilegjitim. Bëhet e vështirë jo vetëm për Bashën por për gjithë opozitën shqiptare, menaxhimi i  revoltës që ka shpërthyer tek shqiptarët”, tha Spahia./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono