Barcelona nuk ka para për të marrë Neymar

19:17 | 21/08/201919:170

Barcelona nuk ka para për Neymarin. Sidoqoftë mbetet ende një betejë intensive mes Barcelonës dhe  Realit të Madridit për shërbimet e yllit brazilian Neymar. Të gjitha mediat botërore presin me mjaft kureshtje se cila do të jetë e ardhmja e 27-vjeçarit.

Barcelona nuk ka para për Neymarin. Kushton shumë, dhe operacioni me shkëmbim lojtarësh nuk vlen për PSG. Sinjali më i fundit që përcjellin edhe mediat vendase dhe shumë afër klubit blaugrana.

Sidoqoftë mbetet ende një betejë intensive mes Barcelonës dhe  Realit të Madridit për shërbimet e yllit brazilian Neymar. Të gjitha mediat botërore presin me mjaft kureshtje se cila do të jetë e ardhmja e 27-vjeçarit, ndërkohë që “El Chiringuito”, ka publikuar së fundmi një lajm të bujshëm.

Sipas prestigjiozes spanjolle, Barcelona nuk ka mjaftueshëm të ardhura për ta përballuar Neymarin, dhe si pasojë, destinacioni i tij i radhës do të jetë Madridi. Ndoshta Perez ka gati lëvizjen dhe një operacion banker për të sjellë në “Santiago Bernabeu” brazilianin.

Drejtuesit e Realit, janë në tratativa për të bindur yllin e PSG-së, teksa kalimi te “galaktikët” shihet si e vetmja zgjidhje. Kujtojmë që shifra që kërkojë parisienët për të lënë të lirë Neymarin është plot 222 milionë euro.

Një shifër e madhe, por që për momentin Barcelona ka bërë një dietro të vogël në aspektin e shifrës së lekëve, që janë shumë, teksa Reali pret. Barcelona është vënë në kërkim të një sulmuesi për të qenë zëvendësuesi i Luis Suarez. Dëmtimet e shumta kanë bërë që në sulm për momentin të jetë vetëm Griezmann pasi Messi, Suarez dhe Dembele janë të dëmtuar./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono