Barcelona në kaos, plani i katalanasve kërkon masa ekstreme

18:29 | 08/10/201918:290

Barcelona është në borxhe të mëdha dhe priten të merren disa masa ekstreme që balancat e klubit të barazohen. Kampionët në fuqi të La Liga janë -126 milionë euro, para që duhet t’i përfitojnë deri në dhjetor 2020. Si pasojë, disa lojtarë pritet të sakrifikohen.

Philippe Coutinho është lojtari i parë që do të largohet. Sulmuesi brazilian i kushtoi plot 140 milionë euro katalanasve, por dështoi të lërë gjurmë, duke u huazuar te Bayern Munchen këtë sezon. Barcelona pretendon të paktën 90-100 milionë për fantazistin, duke pranuar edhe humbje.

Gjithashtu, edhe Ivan Rakitic mund të konsiderohet i larguar. Kroati nuk po aktivizohet me katalanasit këtë sezon dhe me shumë gjasa, do të largohet që në janar. Barcelona synon të përfitojë 30 milionë euro nga shitja e mesfushorit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono