Barcelona ka marrë mbi 30 milionë euro borxh për Grizmanin

18:00 | 15/07/201918:000

Barcelona ka marrë borxh për të përballuar transferimin e Antuan Grizmanit. Kjo do të thotë se klubi katalanas e ka thuajse të pamundur që të marrë edhe Nejmarin.

U detyrua të pranonte një të vërtetë.

Barcelona pohon se u detyrua të trokiste në bankë për të përfunduar transferimin e Antuan Grizmanit.

Klubi katalanas nuk mund të realizonte blerjen e kartonit të francezit me paratë që kishte gjendje, ndaj edhe mori kredi prej 35 milionë eurosh që të plotësonte shifrën e 120 milionëve të kërkuar nga Atletiko, sipas klauzolës.

Grizman u prezantua, madje nisi edhe stërvitjen me shokët e tij të skuadrës, pavarësisht se Atletiko ankohet për padrejtësi, veçse tek Barcelona gëzimi nuk mund të jetë i plotë.

Afrimi I sulmuesit francez, dhe mungesa e transferimeve në dalje, do të thotë se shpenzimet kanë qenë më të mëdha se mundësitë, dhe se nuk mund të bëhen lëvizje të tjera për përforcimin e skuadrës.

Kjo do të thotë se ëndrra për të rimarrë Nejmarin nga Paris SG nuk mund të bëhet realitet.

Sulmuesi brazilian, i larguar në 2017, dëshirohet me gjithë shpirt nga presidenti Bartomeu, dhe nga yjet e ekipit, por për të do të duhen të paktën 200 milionë euro.

E vetmja mundësi që mbetet është marrëveshja lojtar për lojtar, pra që katalanasit të japin Kutinjon, Dembelenë e ndoshta Rakitiçin për të bërë të mundur marrjen e Nejmarit.

Diçka që varet vetëm nga vullneti i PSG-së, që mund të kërkojë thjesht akord mbi bazën e parave. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono