Barcelona e lodhur nga Dembele, tre klube në garë për të

18:14 | 07/12/201918:140

Barcelona pagoi 150 milionë euro verën e vitit 2017 për kartonin e Ousmane Dembele, por lojtari francez ka zhgënjyer me paraqitjet e tij. Dëmtimet kanë bërë të veten dhe plot 9 herë është detyruar të qëndrojë jashtë fushave gjatë aventurës katalanase.

22-vjeçari nuk ka arritur të bindë drejtuesit, të cilët po projektojnë shitjen e tij në merkaton e janarit. Çmimi i ka rënë, pavarësisht potencialit të madh që ka futbollisti ofensiv.

El Desmarque raporton se tre janë alternativat për të ardhmen e francezit. Chelsea, Manchester United dhe PSG e pëlqejnë Dembele dhe pritet të nisë një ankand në lidhje me blerjen e tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono