Barazimi kënaq më shumë Milanin

13:57 | 27/01/201913:570

Napoli ishte i pakënaqur me barazimin ndaj Milanit në stadiumin “San Siro”. Trajneri Karlo Ançeloti e kritikoi skuadrën për paraqitjen në ndeshjen e Serisë A.

Kohë më parë do të quhej një rezultat vërtet i mirë. Gjithsesi, sot është ndryshe dhe kur Napoli humbet pikë në “San Siro” me Milanin, për Serinë A, del nga fusha i pakënaqur. Kjo tregon qartë sesa larg janë ende milanistët nga lavdia e dikurshme, dhe sesa është ngritur ekipi i Italisë së Jugut.

Karlo Ançeloti pati një rikthim, si gjithnjë, emocional në stadiumin ku fitoi aq shumë si trajner i Milanit, ndërsa kërkoi suksesin në stolin napolitan. Nuk e arriti dot, dhe nuk e fshehu pakënaqësinë, që nuk iu afrua sado pak Juventusit, në atë që mund të quhet gara për titullin kampion.

“Barazim? – tha në formë pyetjeje Ançeloti, – ne nuk shënuam, dhe unë nuk kam ç’të shtoj tjetër. E nisëm ngadalë, por ishim shumë më mirë në pjesën e dytë. Gjithsesi, nuk ishim ata që duhej të ishim, dhe më vjen keq sepse donim që të fitonim. Përjashtimi ndodhi për një fjalë goje, nuk e di a duhej të përjashtohesha. Gjithsesi, jam i lumtur me sjelljen e tifozëve të Milanit me Kulibalin. Kështu duhet të jenë tifozët”.

Gjithsesi, pavarësisht pakënaqësisë së Ançelotit, dhe ndonëse nuk pati gola, sërish sfida ishte mjaft e mirë.

“Dritë në “San Siro”, komenton “Il Corriere dello Sport”, Milan-Napoli përfundon 0-0, por fitues është spektakli”!

“La Gazetta dello Sport”: Milan, barazim dhe Piatek! Në “San Siro” me Napolin është 0-0. Debutim i bukur i polakut!

Sulmuesi i marrë nga Xhenoa nuk ishte titullar, por hyri në pjesën e dytë në vend të Kutrones, duke u paraqitur mirë.

“Luajtëm kundër një skuadre të madhe dhe ishim mirë, – u shpreh Gatuzo, – Në pjesën e dytë, Napoli bëri presion, por duhet të them se merituam barazimin, dhe ishte një pikë e mirë. Nuk e di nëse Piatek e Kutrone mund të luajnë së bashku, sepse duhet të gjejmë ekuilibrat e duhura”.

Me këtë rezultat, Napoli u konfirmua të paktën si skuadra numër 2 në Itali, ndërsa Milani vazhdoi përpjepjet për të zënë një vend për në Champions, sezonin e ardhshëm./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono