Banori i unazës së re për ABC News: Policia erdhi që në orën 05:00 të mëngjesit (video)

08:21 | 12/11/201908:210

Prej orës 5 të mëngjesit të sotëm IKMT ka nisur aksionin e shembjes së banesave në zonën e Unazës së Re. Një banor i Unazës së Re raportoi në lidhje telefonike për Abc Neës se policia erdhi që në orën 05:00 dhe shoqëroi disa perosna, ndërsa shprehu vendosmërinë se do të vazhdojnë të bëjnë rezistencë në mbrojtje të banesave të tyre.

“Ne do të vijojmë të bëjmë rezistencë. Ka pasur edhe shoqërime të banorëve në polici”.

Të pranishëm në Unazë të Re forca e Rendit, FNSH, të cilët kanë bllokuar rrugën në të dyja anët e Unazës. Tensioni mes banorëve dhe forcave të policisë ka nisur që prej orën 05:00, raportohet edhe për persona të lënduar.

Banorët e Unazës së Re kanë paralajmëruar se nuk do të lejojnë shembjen e banesave./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono