Banorët e Unazës së Re para Policisë së Tiranës

21:29 | 21/03/2019

Pas protestës së përnatshme tek zona e Astirit, banorët e Unazës së Re janë zhvendosur pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ku mbahen të ndaluar disa pjesëmarrës të protestës së kësaj të enjteje, të opozitës para parlamentit, mes tyre edhe Dorian Protoduari, banor i Unazës së Re.

Krah banorëve, para Drejtorisë së Policisë ndodhen edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, si dhe ish-deputetët e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, Endri Hasa, Klevis Balliu, Gent Strazimiri e Andon Frrokaj.

Ata kërkojnë lirimin e protestuesve që u shoqëruan për verifikim pas tubimit të paradites, si dhe ndalimin e atij që e quajnë terror policor ndaj banorëve të Unazës së Re./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono