Banorët e Unazës së Re kërkojnë largimin e Ramës

21:38 | 20/10/201921:380

Banorët e Unazës së Re kanë vijuar protestën e tyre edhe pasditen e të dielës, duke apeluar sërish anulimin e projektit që prish banesat e tyre.

Duke qenë koherent me zhvillimet politike, banorët e Unazës mbanin në duart e tyre pankarta në cilat fajësohej qeveria dhe kryeministri Edi Rama për vendimin e Këshillit Europian për të mos çelur negociatat me Shqipërinë.

Banorët kanë kërkuar largimin e kryeministrit Rama, duke e bërë atë përgjegjës për situatën që po kalon vendi dhe për projektet korruptive, një prej të cilave është edhe ai që prish banesat e tyre.

Në mbështetje të banorëve ka qenë edhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu i cili i ka bërë thirrje banorëve të mos e ndalin revoltën e tyre pasi kauza e tyre është e drejtë. Balliu që protestat e grupeve të ndryshme të interesit që po zhvillohen në Tiranë të grupohen, pasi të gjitha bëhen kundër qeverisë dhe kryeministrit Rama.

Në Nëntor protesta e banorëve të Unazës së Re bën 1 vit nga nisja e saj, ndërkohë që banorët çdo ditë grumbullohen dhe protestojnë kundër projektit të qeverisë./ABC News Albania 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono