Banorët e pallatit që rrezikohet nga rrëshqitjet e tokës në protestë

19:21 | 05/02/201819:210

Banorët e pallatit në Gjirokastër, që u zhvendosën në konviktin e Shkollës Pedagogjike, protestuan në orët e mbrëmjes.
Ata nuk pranojnë të rrinë në konvikt, por duan të kthehen në banesat e tyre në lagjen “Kodra e Shtufit”. Nga reshjet ka pasur rrëshqitje të vazhdueshme të dheut në kodrën, ku është ndërtuar pallati 8 katësh.
Ata do të qëndrojnë të evakuuar deri në marrjen e masave në zonë dhe të shmanget rreziku për pallatin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono