Banorët e Laprakës në protestë për fushën e sporti

18:47 | 10/10/2018

Disa banorë të Laprakës, paraditen e sotme kanë dalë në protestë me pretendimin se fushës sportive që përdorin prej 20 vitesh i ka dalë pronari dhe do të prishet. Në vend të saj banorët shprehen se do të ndërtohet një pallat. Fadromat kanë mbërritur, ndërsa banorët i kanë kërkuar Bashkisë së Tiranës t’i garantojë se fusha e sportit nuk do të preket. Për t’ja dhënë këtë garanci, në protestë shkoi deputeti socialist i zonës Ulsi Manja, por banorët kanë kërkuar që për këtë çështje të shprehej kryebashkiaku Erion Veliaj. Ndërkohë që kryetari i bashkisë reagoi përmes një postimi në Twitter. Veliaj shkruan se toka do të shpronësohet dhe do t’i kthehet publikut. Ndërkohë, bashkia thotë se në këtë fushë nuk është dhënë asnjë leje ndërtimi. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono