Banorët e Astirit vazhdojnë me protestat

19:39 | 21/10/201919:390

Banorët e Astirit kanë vazhduar me protestat e tyre, të cilat vijojnë prej gati një viti. Ata kërkojnë anulimin e projektit për Unazën e Re. Ata zhvilluan një protestë edhe këtë të hënë. Pas ndryshimeve në Kodin Penal, tanimë ata kanë vijuar me tubimet në trotuare.

Megjithatë në të dyja korsitë e rrugës kryesore kishte forca policie. Gjatë mbrëmjes së sotme nuk pati asnjë tension mes tyre dhe tubuesve.

Megjithatë banorët kanë kërkuar që policia të luftojë krimin e organizuar dhe të mos qëndrojë ndaj protestuesve. Edhe në këtë protestë kishte prezencë të përfaqësuesve të opozitës, si Klevis Balliu, Tritan Shehu dhe Kejdi Mehmetaj.

/ABC News Albania 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono