Baloni gastrik në spitalin “Hygeia”, procedura inovative dhe jo kirurgjikale që ndihmon në rënien nga pesha

16:10 | 22/10/201916:100

Një procedurë inovative dhe jo kirurgjikale për të rënë nga pesha po aplikohet në spitalin “Hygeia” në Tiranë.  Bëhet fjalë për balonin gastrik spatz tre.

Mjeku gastroenterolog Plarent Kapo thotë se për gjashtë muaj pacienti mund të humbasë deri në 14 kilogram./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono