Ballkani nën reshjet e dëborës

11:52 | 14/01/201911:520

Ballkani është përfshirë nga moti i keq në veçanti Kosova, Serbia dhe Mali i Zi që po përballen dhe me ngricat e mjegullën. Në Serbi është shpallur gjendja e jashtëzakonshme në disa zona ku prej ditësh janë regjistruar reshje të dendura dëbore pa ndërprerje.

Ndërsa aeroporti i Prishtinës herë pas herë ka pezulluar shërbimet, ndërsa janë me dhjetëra zonat e bllokuara. Në Greqi temperaturat shënojnë minus nëntë gradë Celsius, ndërsa në Athinë, Selanik dhe Qipro janë regjistruar reshje dëbore dhe shiu. Edhe në Turqi dëbora ka bllokuar automjetet në rrugë duke detyruar zjarrfikësit të ndërhyjnë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono