Balla sulmon Pampurin për “protestuesin e vdekur”: Kjo është e vërteta e Astirit

22:46 | 12/11/201922:460

Kreu i grupit të PS, Taulant Balla ka komentuar deklaratën e sotme të ish-deputetes së PD, Oriola Pampuri.

Kjo e fundit për mikrofonin e Abcnews tha se një protestues ka humbur jetën, ndërkohë që disa orë më vonë kërkoi ndjesë për deklaratën e saj.

Sakaq, Balla në një postim në rrjetet sociale shprehet se Lulzim Basha dhe partia e “fake-news”, siç e quan ai nuk kanë turp edhe kur bëhet fjalë për jetën e një njeriu.

Reagimi i plotë:

Lulezim Basha dhe partia e “fake-neës” që gënjyen banorët e Astirit për muaj me radhë, nuk kanë turp edhe kur bëhet fjalë për jetën e një njeriu.

E vërteta e Astirit është:

Qeveria dhe Ministria e Transporteve mundësuan projektimin dhe financimin e një projekti të ri të Unazës

Qeveria siguroi dëshpërblimet për këdo që i takon me ligj dhe aq sa i përcakton po ligji dhe Inspektoriati i Ndërtimit bëri njoftimet në kohë

Bashkia si njësi vendore përfituese e këtij projekti madhor mundësoi zgjidhje për të gjithë banorët që bashkëpunuan për zhvillimin urban të zonës dhe ka planifikuar ndërtimin e të gjitha rrugëve dytësore

Policia e Shtetit rikonfirmoi sot profesionalizmin në situata kur politika e mbrapshtë frymëzon anti-shtetin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono